Tamborrada

Wrocławska Tamborrada

20 stycznia 2016 r. we Wrocławiu zabrzmiały takty Marszu San Sebastian – w ten symboliczny sposób dzieci i młodzież Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej włączyły się w Tamborradę, obchody święta patrona baskijskiej Donostii (San Sebastian), miasta, które w 2016 jest razem z Wrocławiem Europejską Stolicą Kultury.

Wrocławska Tamborrada zgromadziła 3000 uczestników, tyle bowiem pomieścić mogła Hala Orbita. Na trybunach zasiadły dzieci i młodzież od przedszkoli po szkoły ponadgimnazjalne - w sumie reprezentowali 81 jednostek edukacyjnych. Wszyscy mieli ze sobą bębenki, werble, deseczki - instrumenty perkusyjne, za pomocą których grali "Marsz San Sebastian" oraz utwór "WrocLove". Na podestach i boisku do wspólnej zabawy zachęcała młodzież z domów kultury: MDK Fabryczna, MDK Krzyki, MDK Śródmieście, Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce. Na podestach ustawionych z boku sceny śpiewały, grały i tańczyły KrzyKaśki i Szalone Dzieciaki z Fundacji Kierunek Przygoda, a także chóry SP nr 17 - Bel canto oraz Śpiewające nutki. Niezwykle barwną oprawę Wrocławskiej Tamborradzie zapewniły orkiestry mundurowe - wojskowa i policyjna, Mażoretki Trzebnickie oraz zespół Wrocławskiej Stepowni.
Wszyscy bawili się znakomicie, co obserwować mogli także uczestnicy Tamborrady w San Sebastian. Dzięki łączu satelitarnemu młodzi Baskowie wiedzieli, co się dzieje we Wrocławiu, zaś zgromadzeni w Hali Orbita mogliśmy przyglądać się pl. Konstytucji w centrum Donostii.

Projekt sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zwieńczeniem obu Tamborrad było uroczyste odegranie i odśpiewanie Marszu San Sebastian - w południe utwór ten zabrzmiał jednocześnie we Wrocławiu i w Donostii

Zapraszamy do obejrzenia zapisu internetowej transmisji na żywo

Więcej zdjęć można zobaczyć na fanpage'u Wrocławskiej Tamborrady

Materiały do nauki utworów wykonywanych podczas Wrocławskiej Tamborrady znajdują się poniżej (pliki pdf) oraz w linkach:
Marsz San Sebastian
WrocLove

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami: Bogusława Owczarek, tel. 71 77 24 954, e-mail: tamborrada@wcrs.wroclaw.pl

Alt text