DNA miasta: Starsze Miasta 2015

"DNA miasta: Starsze Miasta 2015" to spotkanie, którego celem jest postawienie diagnozy dotyczącej potrzeb seniorów w zakresie oferty kulturalnej miasta. Podczas warsztatów powstanie raport poświęcony kulturze we Wrocławiu i seniorom, który ma pomóc w dostosowaniu propozycji kulturalnych do oczekiwań Seniorów. Trafi on w ręce samorządowców, urzędników i twórców wydarzeń kulturalnych w mieście. Zapraszamy do wspólnej zabawy i pracy nad wizją wrocławskiej kultury dla seniorów!

Do udziału w warsztatach zapraszamy starszych i młodszych seniorów, opiekunów seniorów oraz ludzi działających na ich rzecz, znających potrzeby najstarszych mieszkańców miasta. Wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytania takie jak:
- czy we Wrocławiu żyje się wygodnie i przyjemnie,
- czy wydarzenia kulturalne i społeczne organizowane w mieście odpowiadają na możliwości, potrzeby i zainteresowania Seniorów,
- czy regularnie i bez problemów dowiadują się Państwo, co się dzieje w mieście,
- czy mają Państwo dostęp do szerokiej oferty interesujących wydarzeń kulturalnych i społecznych w okolicy swojego zamieszkania,
- czego brakuje we wrocławskiej ofercie kulturalnej,
- czy czują Państwo, że mają realny wpływ na politykę kulturalną miasta dotyczącą seniorów?

Spotkanie poprowadzi Marta Żakowska (Instytut Badań Przestrzeni Publicznej, Magazyn Miasta) i Martyna Obarska (Magazyn Miasta). Informacji udziela: Michał Sęk, 601 795 144.
Uczestnikom spotkania zapewniamy poczęstunek.

Miejsce: Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, sala 27
Zapisy: osobiście w siedzibie Centrum przy pl. Dominikańskim 6, w pokoju 20 lub telefonicznie 71 772 49 38 (pn.-pt. 9:00-15:00), mailowo:wcs.kokoszkiewicz@gmail.com.

Termin: 
22.10.2015 (czwartek), 9.00 do 14.00