Wrocławskie Kolędowanie 2016

We Wrocławiu od lat rozwija się piękna tradycja wspólnego kolędowania mieszkańców. Spotykamy się u progu Bożego Narodzenia, by na chwilę zatrzymać się wśród krzątaniny i przypomnieć sobie, czym dla każdego z nas są te piękne Święta. Wrocławskie Kolędowanie w Rynku dla wszystkich śpiewających odbędzie się w środę (21 grudnia) o godz. 18.00 na pl. Gołębim przy choince. Organizatorzy zadbają o to, by chętni otrzymali śpiewniki z tekstami kolęd. Wszystkich w śpiewie poprowadzi konferansjer, a muzykę zapewni zespół instrumentalny.

Kolędowanie w Rynku poprzedzą warsztaty oraz koncert galowy.
Warsztaty kolędowe dla zespołów amatorskich odbędą się w czwartek i piątek (15 i 16 grudnia) w godz. 17.00-20.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym. W programie: nauka śpiewu kolęd w układzie wielogłosowym oraz indywidualne konsultacje wokalnej. Koncert galowy odbędzie się natomiast w poniedziałek (19 grudnia) o 18.30 w sali teatralnej Impartu przy ulicy Mazowieckiej. Koncert ten jest formą podziękowania zespołom i wokalistom - amatorom działającym społecznie za trud i poświęcany lokalnym społecznościom czas. W pierwszej części koncertu na scenie wystąpią zespoły i soliści z własnym repertuarem kolędowym, w drugiej części zaprezentuje się powarsztatowy chór w repertuarze wypracowanym podczas zajęć. W trzeciej części wystąpi chór-niespodzianka. Nie zabraknie również wspólnego śpiewania kolęd wraz z publicznością.

Na wszystkie działania Wrocławskiego Kolędowania wstęp jest wolny – wydarzenie jest finansowane przez Gminę Wrocław. Zapisy obowiązują dla grup chcących wziąć udział w warsztatach wokalnych oraz dla wykonawców podczas koncertu galowego - telefoniczne: 606 835 030 lub mailowe: barbaraszarejko@o2.pl

Termin: 
21.12.2016 (środa), 18.00