Mosty w dziejach Polski - spotkanie z prof. Janem Biliszczukiem

Sympatyków Wrocławia, szczególnie zaś osoby zamieszkujące okolice mostu Rędzińskiego (osiedla: Osobowice-Rędzin, Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne oraz Maślice) zapraszamy na spotkanie z głównym projektantem Mostu Rędzińskiego, profesorem Janem Biliszczukiem.

Profesor Jan Biliszczuk - wybitny projektant, autor nowatorskich rozwiązań w dziedzinie budowy mostów - będzie gościem kolejnej edycji Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej.

Jan Biliszczuk od 1972 r. pracuje w Politechnice Wrocławskiej, obecnie na stanowisku profesora zwyczajnego. Od 1996 do 2014 r. kierował Zakładem Mostów. Obecnie jest zatrudniony w Katedrze Mostów i Kolei. Biliszczuk jest głównym projektantem najwyższego i najdłuższego w Polsce mostu podwieszanego – Mostu Rędzińskiego we Wrocławiu. Gość spotkania opowie o historii i najnowszych trendach w budowie mostów na świecie.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/events/1817600024978775/ oraz http://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/przed-nami/interdyscyplinarne-seminarium-naukowe-346.html

Termin: 
01.02.2018 (czwartek), 14.00 do 16.00