Odnowienie Festival otwiera Miesiąc Rodziny!

W dniach 24-27 maja zapraszamy na drugą edycję wyjątkowego ODNFEST, wielkiego i hucznego otwarcia dziesiątego Miesiąca Rodziny we Wrocławiu. Młodsi i starsi będą świetnie bawić się na koncertach, warsztatach i wykładach, a dzieci znajdą dla siebie atrakcje w specjalnej strefie zabaw na Wyspie Słodowej. Wstęp na wszystkie imprezy jest całkowicie darmowy. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Wrocławia.

Festiwal po ubiegłorocznym sukcesie zajmuje szczególne miejsce na gęstej mapie wydarzeń społeczno-kulturalnych miasta. W tym roku festiwalowym centrum zostanie Wyspa Słodowa, na której zorganizowana zostanie Strefa Dzieci ODNFEST, czyli dmuchane zjeżdżalnie, zamki do skakania i miękkie place zabaw. Nie zabraknie też cieszącego się wielką popularnością połykacza w kształcie orki, dmuchanego rodeo, a także fabryki sztuki i gier wielkoformatowych. Wszystkie atrakcje są dostępne za darmo w piątek 25 maja w godz. 12.00-19.00, a w sobotę i niedzielę 26 i 27 maja od 11.00 do 19.00. Strefa Dzieci ODNFEST będzie jedną z atrakcji rozpoczynającego się Miesiąca Rodziny, organizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. W jego ramach zaplanowano rodzinne pikniki, warsztaty plenerowe, animacje sportowe dla całych rodzin, gry i zabawy oraz pokazy i atrakcje przy stoiskach partnerów, którzy zapewnią odwiedzającym Wyspę Słodową ciekawe spędzenie czasu w gronie najbliższych.

W sobotę 26 maja o godz. 16.00 na Wyspie Słodowej po raz pierwszy we Wrocławiu wystąpi dziecięcy zespół pop-gospelowy Małe TGD. Taneczne dźwięki i pozytywne teksty będą doskonałą okazją do wspólnej zabawy. W sobotni wieczór wiele inspiracji dla siebie znajdą również rodzice. O godzinie 19.00 rozpocznie się wieczór z gościem specjalnym festiwalu – Joshem McDowellem, znanym mówcą i autorem blisko 150 książkowych bestsellerów, m.in. poradników rodzinnych, które sprzedają się na całym świecie w wielomilionowych nakładach. Po wykładzie wystąpi wrocławski chór Gospel Life pod kierownictwem Anny Marii Mbayo.

W niedzielę 27 maja o godz. 19.00 na Wyspie Słodowej odbędzie się wyjątkowe nabożeństwo jedności. Kościoły, wspólnoty i organizacje chrześcijańskie z Wrocławia i okolic będą modlić się za miasto, jego mieszkańców oraz za władze. Niedzielny wieczór to kolejna okazja do posłuchania Josha McDowella, a także do wzięcia udziału w koncercie uwielbienia, który poprowadzi zespół Piotra Płechy – byłego basisty Budki Suflera i TGD.

Zapraszamy także na kino w plenerze na Wyspie Słodowej – początek seansu w piątek i sobotę około godz. 21.00 przy scenie, a w niedzielne przedpołudnie zapraszamy na bajkę dla najmłodszych:
piątek, ok. 21.00 - Przełęcz ocalonych
sobota, ok. 21.00 - Sprawa Chrystusa
niedziela, 11.00 - Paddington

Informacje na temat pozostałych wydarzeń w ramach Odnowienie Festival 2018 można znaleźć na stronie ODNFEST