Schodzimy na Dziadków! Przed nami trzecie piknikowanie na Wyspie

Dzień Dziadków w czerwcu? Takie rzeczy tylko podczas Miesiąca Rodziny! Już w najbliższą niedzielę 10 czerwca od godziny 13.00 zapraszamy na piknik rodzinny i uroczyste obchody Dnia Dziadków na Wyspie Słodowej. Wszystkie atrakcje są bezpłatne, więc przyjdź, baw się dobrze i - rzecz jasna - przyprowadź dziadków.

Co czeka na uczestników najbliższego pikniku? Fundacja PozyTYwka otworzy plenerowy gabinet, w którym będzie można skonsultować się z psychologami, neurologopedami i terapeutami uzależnień, natomiast dla najmłodszych fundacja przygotowała zajęcia z sensoplatyki. Fundacja Omniveda przeprowadzi interaktywne warsztaty w formie eksperymentów z nauk ścisłych dla dzieci, a wrocławski oddział IFMSA-Poland będzie mierzyć poziom cukru i ciśnienia. Na stoisku niezastąpionej Planety Robotów jak zwykle pokazy robotów z klocków LEGO, Miejskie Centrum Usług Socjalnych zaprasza najmłodszych do stworzenia laurki dla dziadków, a na stoisku Szkoły Tańca PUROTANGO wszyscy bez ograniczeń wiekowych mogą nauczyć się tanga. Ponadto atrakcje przygotowały parki trampolin GOJump i JumpWorld, centrum squasha Hasta La Vista, na stoisku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pomalujemy twarz, na stoisku Stowarzyszenia Druga Runda pogramy w gry planszowe. Oprócz tego porady zdrowotne (Lux Med i Synexus), konsultacje medyczno-rehabilitacyjne i konsultacje kosmetyczne (Well Center Club Niezależni Eksperci Lifestyle - tegoroczny hit pikników!).

Około 17.00 na scenie pojawi się kapela Gieni Dudki z Nadolic Wielkich, która swą działalnością pragnie przywracać tradycje ludowe i biesiadne różnych regionów Polski. Członkowie zespołu cieszą się ze wspólnego grania i śpiewania, co podczas występów zawsze udziela się publiczności.

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziadków to kolejne spotkanie organizowane na Wyspie Słodowej w ramach obchodów trwającego do 24 czerwca Miesiąca Rodziny. Przed nami jeszcze Dzień Ojca na Wyspie Słodowej, który odbędzie się właśnie 24 czerwca.

Przypominamy, że partnerzy Miesiąca Rodziny przygotowali ponad 250 wydarzeń skierowanych do wrocławskich rodzin, a wydarzenia te w większości są bezpłatne. Ich pełną listę można znaleźć w przygotowanych kalendarzach (dostępnych m.in. podczas pikników na Wyspie Słodowej, we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, w Parkach ESK Emocje-Sport-Kultura oraz u naszych partnerów).

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami – wrocławskimi firmami, instytucjami, fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz rodziny.
Projekt jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.