Festiwal Sportów Szkolnych

W dniu 17 czerwca odbył się Festiwal Sportów Szkolnych na terenach Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach podczas VIII Pikniku Olimpijskiego.
Festiwal był organizowany przez Departament Edukacji i Akademię Talentów i Uzdolnień przy Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Do udziału w Festiwalu zaproszeni byli uczniowie klas II i III szkół podstawowych z nauczycielami oraz towarzyszącymi im rodzicami uczniów. Celem tego święta było zaprezentowanie rozszerzonej oferty sportowej dla dzieci młodszych, zachęcenie do rozwijania talentów sportowych wrocławskich szkół podstawowych oraz umożliwienie kontaktu z wybitnymi polskimi sportowcami. Wydarzenie będzie miało miejsce przy okazji wielkiego święta wrocławskiego sportu - VIII Pikniku Olimpijskiego, podczas którego uczniowie spotkają się z gwiazdami światowego sportu: m.in. Renatą Mauer-Różańską, Pawłem Rańdą oraz innymi olimpijczykami.

W programie m.in.: gry i zabawy dla dzieci, spotkania z olimpijczykami, Puchar Polski Strongman we Wrocławiu 2018, przejażdżki na kucykach, kino 9D, strzelectwo laserowe, pokazy taneczne i sportowe, pokaz konny i wiele innych atrakcji.

Festiwal Sportów Szkolnych już 17 czerwca 2018 od godziny 12.00 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach, ul. Zwycięska 2.
Wstęp wolny, zapraszamy.