Olimpiada Asy Zdrowia za nami!

VII edycja Olimpiady "Asy Zdrowia" już za nami! Tegoroczna rywalizacja okazała się na tyle emocjonująca, że aż dwie szkoły osiągnęły taką samą liczbę punktów we wszystkich siedmiu dyscyplinach sportowych na płycie Hali Stulecia. Laureatami I miejsca na podium podczas Dnia Sportu we Wrocławiu zostało ex-aequo Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej oraz Gimnazjum nr 43. II miejsce zajęła Prywatna Szkoła Podstawowa „Parnas”.

W zawodach wzięły udział 24 szkoły. Aż 832 zawodników zmagało się w w piłce nożnej, w street ballu, w unihokeju, w ringo, w dwa ognie, w bulach oraz w przeciąganiu liny. Na zwycięzców wszystkich konkurencji czekały medale i puchary, a dla zwycięskich szkół w klasyfikacji generalnej - sportowe nagrody rzeczowe. Do kibicowania zawodnikom przybyło 350 kibiców, którzy wraz ze sportowcami mogli skorzystać z przewidzianych atrakcji w kuluarach Hali Stulecia. Partnerzy tegorocznego Dnia Sportu przygotowali 16 stoisk z atrakcjami sportowymi, po których doświadczeniu można było zebrać naklejki, zapełnić swoją kartę na punkty i wymienić ją na jedną z ponad 1500 nagród od sponsorów w loterii "Zbieraj punkty, łap nagrodę". Każdy uczestnik olimpiady miał możliwość stania się Asem Zdrowia!

Dodatkowo na zewnątrz obiektu rozstrzygnął się bieg na orientację, w którym wzięły udział także szkoły średnie. W sumie zapisało się 29 drużyn. Ponad 200 zawodników w trzech kategoriach wiekowych: 6-7 klas podstawówki, 2-3 klas gimnazjum oraz szkoły średnie.

Oto wyniki tegorocznej rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Wśród wrocławskich szkół podstawowych najlepsza okazała się drużyna reprezentująca SP nr 98. Drugie i trzecie miejsce przypadło w udziale drużynom z SP nr 93.
W kolejnej kategorii wiekowej bieg najszybciej ukończyła drużyna z Gimnazjum nr 10, a zaraz za nim na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 5. Trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie z Gimnazjum nr 40.
Wśród rywalizacji szkół średnich pierwsze oraz trzecie miejsce zajęły drużyny z Technikum nr 9, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół Logistycznych.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, partnerom, wolontariuszom oraz sponsorom tegorocznej olimpiady za przyłączenie się do wydarzenia. Zapraszamy do kolejnej edycji "Asów Zdrowia" za rok!