Dzień Sportu we Wrocławiu - VIII Olimpiada Asy Zdrowia

Już 14 czerwca 2019 r. w Hali Orbita uczniowie wrocławskich szkół będą mieli możliwość wzięcia udziału w kolejnej edycji Dnia Sportu!

Głównym celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród uczniów, ale także integracja i stworzenie atmosfery dobrej zabawy poprzez ruch. W ramach Dnia Sportu odbędzie się VIII Olimpiada „Asy Zdrowia”. Wydarzenie skierowane jest do uczniów 6,7,8 klas szkół podstawowych, 3 klas gimnazjów oraz 1,2,3 klas liceów i odbędzie się 14.06.2019 r. we wrocławskiej Hali “Orbita” w godzinach 8.00-14.00.

Podczas Dnia Sportu we Wrocławiu odbędą się zawody sportowe dla klas 6,7,8 szkół podstawowych w siedmiu dyscyplinach (przeciąganie liny, unihokej, bule, koszykówka, piłka nożna, ergowiosła, oraz tegoroczna nowość: konkurs taneczny).

Konkurs taneczny

Tegoroczną "Olimpiadę Asy Zdrowia" rozpoczniemy w rytmie tańca. W konkursie mogą wziąć udział zespoły taneczne, liczące od 3 do 10 uczestników (możliwe jest zgłoszenie jednego zespołu z jednej szkoły). Każdy zespół przygotowuje swój własny układ choreograficzny do wybranej przez siebie muzyki. Czas trwania układu jednego zespołu tanecznego to 1-2 minuty. Opiekun zespołu tanecznego (poza zgłoszeniem zespołu w formularzu) zobowiązany jest dostarczyć podkłady muzyczne, w terminie do 10 czerwca 2019, w formacie pliku mp3, na adres: dorota.lozinska@wcrs.wroclaw.pl wraz z opisem zawierającym: nazwę szkoły, wiek uczestników, ilość uczestników.

Bieg "Orientuj się na zdrowie oraz z przeszkodami"

Podczas Olimpiady Asy Zdrowia odbędą się atrakcyjne zawody dla młodzieży z 1,2,3 klas licealnych oraz 3 klas gimnazjalnych. Uczniowie w zespołach 4-osobowych będą mogli wziąć udział w biegu przełajowym, bogatym w wyzwania surwiwalowe i zwinnościowe. Kluczem do sukcesu będą współpraca, siła i szybkość. Zawodnicy, którzy w najszybszym tempie pokonają trasę otrzymają tytuł Asów Surwiwalu.

Podobnie jak w poprzednim roku odbędzie się także gra terenowa skierowana do uczniów szkół podstawowych pn. „Orientuj się na zdrowie”. Gra rozpocznie się od krótkiego treningu, podczas którego trenerzy wytłumaczą jak prawidłowo czytać mapę oraz zapoznają z obowiązującymi zasadami zabawy. Następnie zawodnicy drużynowo wyruszą w trasę z mapą. Założeniem gry jest odnalezienie jak największej liczby punktów kontrolnych oraz poprawne wykonanie jak największej liczby zadań.

Upominki dla wszystkich

Na czas trwania wydarzenia zaplanowano także szereg innych atrakcji zdrowotnych (m.in. instruktaż pierwszej pomocy, quizy żywieniowe i warsztaty rolkarskie czy skimboardowe), skierowanych zarówno do zawodników, jak i do kibiców – każdy z nich w zamian za swoją aktywność będzie mógł otrzymać upominek. Nie zabraknie także medali dla zwycięzców konkurencji sportowych. Zwycięskie szkoły otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Mamy nadzieję, że za sprawą Dnia Sportu we Wrocławiu będziemy mieli okazję zarazić młodych ludzi pasją do aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia!

ZAPISY
Warunkiem udziału w rozgrywkach sportowych Dnia Sportu oraz towarzyszących atrakcjach jest zapoznanie się z Regulaminami (załączniki) i dokonanie uprzedniego zgłoszenia do dnia 6 czerwca 2019 r. Warunkiem dopuszczenia uczestnika do biegu "Orientuj się na zdrowie" oraz "Biegu z przeszkodami" jest dostarczenie wypełnionego przez opiekuna OŚWIADCZENIA (załączniki). Oświadczenie musi być dostarczone do organizatorów w dniu zawodów.

OLIMPIADA ASY ZDROWIA ( 6,7,8 klasy szkół podstawowych) - Formularz zgłoszeniowy

BIEG "ORIENTUJ SIĘ NA ZDROWIE" (6,7,8 klasy szkół podstawowych) - Formularz zgłoszeniowy

BIEG Z PRZESZKODAMI (3 klasy gimnazjów oraz 1,2,3 klasy szkół ponadpodstawowych) - Formularz zgłoszeniowy

Miejsce: Hala Orbita i okolice
Data: 14 czerwca 2019 r.
Organizator: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia

Termin: 
14.06.2019 (piątek), 8.00 do 14.00