Danie dla Seniora

1 maja 2020 r. ruszyła akcja „Danie dla Seniora”, która łączy chęć pomocy osobom starszym i wsparcie dla wrocławskiej gastronomii. Wystarczy zamówić smaczny posiłek w restauracjach, które dołączyły do akcji. Wówczas część kwoty z każdego zamówienia zostanie przeznaczona na przygotowanie specjalnego dania dla seniorów. Innym rodzajem wsparcia jest możliwość ufundowania, czyli „zawieszenia” obiadu dla seniora.

„Danie dla Seniora” to projekt, w który może włączyć się każdy mieszkaniec Wrocławia. Dzięki współpracy WCRS z wrocławskimi restauracjami można nie tylko smacznie zjeść i pomóc znanym lokalom, ale także włączyć się we wsparcie wrocławskim seniorom. Projekt jest możliwy dzięki restauracjom, które go zainicjowały i prowadzą. Są to: Przystań & Marina, Pod Papugami, Orbita oraz Złotnickie Centrum Spotkań. Zapewnienie ciepłego posiłku to - nie tylko w czasach pandemii - bardzo konkretna pomoc dla najstarszych mieszkańców miasta. Dzięki niej seniorzy mogą pozostać w domach i nie narażać się wychodząc z domu.

W akcję „Danie dla Seniora” można się włączyć na dwa sposoby. Pierwszy z nich to po prostu zamówienie sobie posiłku w jednej z czterech restauracji biorących udział w projekcie. Część kwoty z każdego zamówienia zostanie przeznaczona na obiad dla seniora. W sumie pięć zamówień złoży się na jeden obiad dla osoby starszej. Drugim sposobem jest zamówienie posiłku specjalnie z myślą o seniorze w potrzebie. To tzw. zawieszony obiad. Klient z góry płaci za kogoś, kogo nie stać na posiłek. Koszt zawieszonego obiadu (25 zł), zostaje wtedy doliczony do rachunku.

Seniorów objętych pomocą wytypowało Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Każda z restauracji zapewniła od siebie 10 posiłków tygodniowo. Od klientów zależy liczba dodatkowych posiłków, które trafią do najstarszych mieszkańców. „Danie dla Seniora” to pełnowartościowy, ciepły obiad przygotowany specjalnie z myślą o osobach starszych. Nie będzie go w karcie, natomiast kucharze zadbają o to, by były to dania smaczne i zdrowe, a porcja dopasowana do potrzeb seniorów. Zamiast pomocy jednorazowej, oferujemy miesięczne wsparcie seniorów. Im więcej wrocławian włączy się w tę akcję, tym więcej starszych osób otrzyma regularnie obiad.

Wrocławskie restauracje i lokale gastronomiczne, które chciałyby dołączyć do akcji „Danie dla Seniora” prosimy o kontakt pod adresem: daniedlaseniora@wcrs.wroclaw.pl.

Akcja „Danie dla Seniora” działa w ramach kampanii WCRS „Świeć przykładem”, której celem jest promocja i upowszechnianie pozytywnych zachowań społecznych w czasie pandemii. Symbolem kampanii jest postać Pana Neona, którego wrocławianie kojarzą z budynku naprzeciwko Dworca Głównego.